Hem  ·  Manus  ·  Vi  ·  Böcker
Medarbetare

Johan Jönsson – Förläggare
johan@vendelsforlag.se

Maria Nygård – Essäer
maria@vendelsforlag.se

Daniel Albertsson – Essäer
daniel@vendelsforlag.se

Fredric Bauer – Essäer
fredric@vendelsforlag.se

Liv Gingnell – Poesi
liv@vendelsforlag.se

Moa Henriët – Poesi
moa@vendelsforlag.se

Joakim Sundh – Dramatik
joakim@vendelsforlag.se

Malin Gingnell – Dramatik
malin@vendelsforlag.se

Torill Kornfeldt – Destruktionsavdelningen
torill@vendelsforlag.se

Vårt arbete

Du kan också följa oss på sociala medier:
Twitter  ·  Instagram

Utseende

Webbplatsen är en kraftigt redigerad version av temat Helios, skapat av HTML5 UP, och publicerat under en Creative Commons-licens.

Loggan har Fröken Uggla designat.